"Modern ve Klasık Perde Sistemleri"

STOR PERDE

Stor perde kullanım açısından oldukça pratik bir üründür. Aynı zamanda uzun ömürlü ve oldukça dayanıklıdır. Bu sebeple sıklıkla tercih edilir. Temelinde alüminyum malzemeden oluşur. Bir borunun üzerine kumaş sarılır ve bir mekanizması vardır. Kullanılanlara kumaşların renkleri ve modelleri değişiklik gösterir. Ayrıca boyut olarak istenilen ölçü de yapılabilir.

1 nolu fotoğraf

Stor Perde Nedir?

Stor perde mekanizması zincirli veya yaylı olabilir. Kapatmak ve açmak için, zinciri çekmek gerekir. Kumaş boruya sarıldığı zaman perde açılır. Aşağıya doğru bırakıldığı zaman ise aşağıya doğru salınır ve cam kapanır. Oldukça kolay bir kullanıma sahiptir. En olarak genellikle 200-300 cm en tercih edilir. Kumaş ne kullanılırsa kullanılsın, stor perdeler de ışığa karşı geçirgenlik olmaz. 

Genel de koton, polyester gibi kumaş çeşitleri bulunur. Bütün kumaşların black out özelliği vardır. Tamamen ışık geçirgenliğini engelleyecek şekilde üretim yapılır. Dışardan gölge ve yansımalar tamamen engellenir. Ayrıca stor perde kumaşı için ham kumaş tercih edilmez. 

Kumaşlar özel makinada sertleşir ve bu şekilde kırılganlık önlenmiş olur. Bunun yapılmasındaki amaç, kumaşın açılıp kapanırken, sağa ve ya sola kaymasına engel olmaktır. Bu işlem sayesinde perdeler daha dayanıklı olur. Antibakteriyel olarak üretim yapılır ve aleve karşı da dayanıklı olarak üretilir.

Stor Perdenin Kullanım Alanları Nelerdir?

 Stor perde kullanım alanı, oldukça geniştir. Işık geçirgenliği olmadığı için, yatak odalarında çok fazla tercih edilir. Ayrıca otel, ofis, toplantı salonu gibi yerlerde de kullanımı uygundur. Mutfak ve restoranlar da sıklıkla görmek mümkündür. Stor perde fiyatları da birçok kişi tarafından merak edilir. Fiyatları etkileyen pek çok unsur bulunur. Özellikle boyut, kumaş seçimi ve desen gibi detaylar önemlidir. Herkesi bütçesine uyacak şekilde modeller bulunur. Mutlaka kalite ve dayanıklılığa önem verilmesi gerekir.

tr_TRTürkçe