"Modern ve Klasık Perde Sistemleri"

RUSTİK PERDE

Özellikle son yıllarda daha sık duyduğumuz bu kelime bir perde asma yöntemidir. Perdeler halkalar ile kornişe geçirilir. Çok farklı bir stile ve sisteme sahiptir. Halkaların görüntüsü çok ilgi çekicidir. Kullanılan halkalar hem metal hem ahşap, hem de daha farklı materyallerden yapılır. Bu şekilde perde kullanımına rustik perde ismi verilir. Daha çok bahçe evleri, yazlıklar, dağ evleri en çok kullanılan alanlardan bazılarıdır. Doğal detaylara sahiptir ve çok şık aynı zamanda farklı bir görünüme sahiptir. Aslında bir perdeden daha fazlası olduğu söylenebilir.

rustik-perde01

Rustik Perdenin Özelikleri

Rustik perde dekorasyonun da doğal parçalar ve el yapımı detayları ön plana çıkar. Hasır maddelerden yapıldığı gibi, bambu ya da rattan maddelerden de yapılabilir. Her türlü dekorasyon için, rahatlıkla kullanılabilir ve uyum sağlar. Kullanılan malzemeler ortama göre tercih edilirse, daha uyumlu bir görüntü yakalanabilir. Özellikle çiftlik ve yazlıklar da rustik perdeye çok fazla rastlanır.

Rustik perde doğallığı seven kişilerin geçmişten bu güne tercihi olmuştur. Hala da kullanımı yaygındır ve modasını hiç kaybetmemiştir. Mobilyalar, ahşap, özel seramik ve fayansların yoğun olarak bulunduğu yerler de ortamı daha da güçlü ve dikkat çekici bilgiler hale getirir. Doğadan gelen güzelliği ön plana çıkarmak esas amaç olduğu için, toprak tonları çok fazla tercih edilir.

Rustik Perde Fiyatları

Farklı tarz sevenler için çok iyi bir seçenektir. Özel mekânlarda da ortama farklı bir hava katmak için kullanılır. El yapımı olması ve özel tasarım olması sebebiyle genel de fiyat olarak pahalıdır. İstediğiniz renk ve desen de tercih edebilirsiniz. Özel olarak da tasarım yapılır.

Rustik perde fiyatları diğer perdelere göre daha pahalıdır. Bunun sebebi özel tasarım olması ve farklı bir stili olmasıdır. Ayrıca kullanılan desen ve modelleri her perdede bulmak, mümkün değildir.

tr_TRTürkçe