"Modern ve Klasık Perde Sistemleri"

PLİSE PERDE

Pliseleme özel bir işlemdir. Isıyı tutar ve katlanmaya da müsaittir. Kumaşı %100 polyester kumaştandır. Suni deriye içinde bulunan özel ekipmanlar sayesinde katlayarak şekil verilir. Ayrıca kırma da yapılır. Pliseleme özetle kumaşların özel bir cihazlar sayesinde katlanma ve işlemidir. Kumaş katlama sanatı olarak da adlandırılır.

Plise perde çok fazla tercih edilir. Özellikle cam balkonlar için çok kullanışlı bir yapısı vardır. Perde yapımının dışında giyim sektörü için de kullanılır. Giyim ürünlerine plise vermeye yarar. Plise yapmak için, polyester kumaşa ihtiyaç vardır. Son yıllarda perde sektöründe çok fazla kullanılmaya başlamıştır. Perdelerde kattığı zarif görüntü sebebiyle, çok fazla tercih edilir. 

plise-perde01

Plise Perdenin Avantajları 

Plise perde kullanmanın bazı avantajları vardır. Bunlar; 

• Bütün camlar ile uyum sağlar. Yamuk, açılı ve dar ve alanlar içinde uygundur. 

 • Kaliteli kumaşlar kullanılır ve renk seçenekleri mevcuttur. Renk seçimi tercih edilen ortamla uyumlu olmalıdır. 

 • Perdeyi kullanmak için, istediğiniz seviyede durdurabilirsiniz. Işığı ve güneşi istediğiniz gibi kontrol edebilirsiniz. 

• Plise perde kir ve toz tutmaz. Bundan dolayı sürekli temizleme ihtiyacı duyulmaz. Nemli bez ile silmek bile yeterli olacaktır. 

 • Aleve karşı dayanıklıdır. 

 • İsi yalıtımına katkı sağlar, bu fa enerji tasarrufu için önemlidir.

Plise perde sistemini pek çok yerde görmek mümkündür. Benzersiz bir yapısı vardır ve görünümü de oldukça moderndir.

Plise Perde Nerelerde Kullanılır?

Plise perde çok modern bir görünüme sahip olduğu için, ofis, ev, bahçe gibi mekânlarda çok fazla tercih edilir. İpli bir mekanizmaya sahiptir. Genel de genişlik olarak 2 cm olan kumaşlar, ipler sayesinde toplanır ve açılır. Kullanımı oldukça basittir. Perdenin yukarı ve aşağı hareket etme sistemi vardır. En üst ve en alt kısmında paslanmaz çıtalar yer alır.

Bu çıtalar, alüminyumdan el de edilir. Perdeye ağırlık katar. Kullanımı oldukça rahattır. Perdenin istenen yükseklikte durması ya da alçaltılması, kişinin kullanımına göre değişiklik gösterir. Günümüzde acılı ve yatay perdelerin kullanımı sıklaşmıştır. Bu yüzden plise perde daha sık tercih edilmeye başlamıştır. Diğer perdelere göre, değişik bir sisteme sahiptir. Kullanım açısı bakımından, pek çok avantaj sağlar.

tr_TRTürkçe