"Modern ve Klasık Perde Sistemleri"

METAL jaluzi

Perde günümüzde birçok alanda kullanılır. Geniş bir kullanım aralığı vardır. Bu yüzden perde çeşitliliği de çok fazladır. Metal jaluzi kullanımı çok kolay olan perde çeşitlerinden biridir. Ayrıca PVC, ahşap gibi çeşitleri de bulunur. Daha çok iş yerleri için tercih edilir. Bunun dışında ev de kullanımına çok fazla rastlanmaz. Genel olarak mutfak için tercih edilir. 

 Temizlenmesi kolaydır. Ayrıca antibakteriyel olarak üretilir. Uzun ömürlü olması çok büyük bir avantaj sağlar. Genel de düz renkli olarak kullanılır. Modern modellerinin yanı sıra, spor ve klasik modeller de mevcuttur. Jaluzi perde modellerinin pek çok avantajı vardır.

metal-jaluzi02

Metal Jaluzi Perde Avantajları

Metal jaluzi perde avantajları şu şekildedir; 

 • Silerek temizleme özelliği vardır. 2 sene de bir isteğe göre detaylı temizlik yapılabilir. 

• Metal jaluzi ışık ve güneşten etkilenmez. Renklerinde herhangi bir solma ya da bozulma olmaz

• Kornişli perdelere göre, az yer kaplar. 

• Sade ve düz modeller daha modern durur. Ayrıca klasik ve spor model seçenekleri de vardır. 

• Cam ya da pencere üzerine direkt olarak montaj yapılabilir. 

 • Bir tek perde hem karartma hem de güneşlik özelliği sunar. 

 • Güneş ışınlarından koruma sağlamasının yanı sıra, ayrıca faydalanmayı da sağlar.

Fiyatlar da ürünün kalitesine göre değişiklik gösterir. Metal jaluzi seçiminde kaliteli olmayan metaller de kullanabilir. Bu yüzden kaliteye önem vermek gerekir. Fiyatlar genel de herkese uyacak şekilde ekonomiktir.

Metal Jaluzi Perdeler Nerelerde Tercih Edilir?

Metal jaluzi perdeler, mimarlar tarafından çok fazla tercih edilir. Çoğu mekânın vazgeçilmez bir parçası olarak kullanılır. Özellikle 1950’ li yıllarda çok fazla kullanılmış ve günümüze kadar, gelmiştir. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte, birçok farklı modeli üretilmiştir. En çok kullanıldığı bazı alanlar; büro, ofis, kır tutmadığı için, banyo ve mutfak, güneşi çok alan yazlık evler, avukatlık büroları, doktor odaları ve güneşi yoğun alan yerler de tercih edilir. 

Jaluzi perdeler doğru kullanıldığı takdirde çok uzun ömürlü olacaktır. Mutlaka perde seçimi yapılırken hangi ortam için alınıyorsanız, ona göre bir materyal seçmeniz gerekir. 

tr_TRTürkçe