"Modern ve Klasık Perde Sistemleri"

KUMAŞ DİKEY PERDE

Perde sektöründe ürün çeşitliliği çok fazladır. Her dönemin vazgeçilmezleri arasında yer alan kumaş ve tül perdeler, hala yerini korumaya devam eder. Bunların dışında da piyasa da pek çok model tercih edilir. Yeni nesil perde modelleri, birçok kişi tarafından yoğun rağbet görür. Yeni nesil perdelerde kullanım kolaylığı çok fazladır. Ayrıca fonksiyonel olan ürünlerdir. Son yıllarda çok fazla tercih edilen kumaş dikey perdeler, birçok özelliğe sahiptir. 

2 nolu fotoğraf

Dikey Perde Nedir?

Kumaş dikey perde, değişik renk ve desenler de olan kumaş şeritlerin boyanması ile el de edilen ve yan yana dizilmiş bir görüntüye sahip olan, mekanizmalı perdelere verilen isimdir. İsminden anlaşılacağı üzere, dikey bir görüntüye sahip olduğu için, daha çok geniş ve yüksek camlı alanlar için ideal olacaktır. Genel olarak, askerî kurumlar, oteller, ofis, fabrika ve hastane gibi ortamlarda kullanılır. Evler için de çok fazla tercih edilir. 

Kumaş dikey perde kullanımı ile güneşten iyi bir şekilde faydalanmak mümkündür. Ayrıca kullanılan mekanizma sayesinde, güneşin yönü ya da ne kadar girmesi gerektiği de kolay bir şekilde anlaşılır. Genel de genişlik olarak, 89 mm tercih edilir. 127 mm enlik uygundur. Kumaş dikey perdeler birçok kumaştan tercih edilebilir. Bundan dolayı, ürün yelpazesi çok geniştir. Piyasa da birbirinden farklı modelleri bulabilirsiniz. Eğimli alanlar için de son derece uygundur.

Kumaş Dikey Perde Temizliği

Kumaş dikey perde temizliği nasıl yapılır, merak edilir. Genel de çıkarmaya gerek kalmadan, silinerek de temizlik yapılabilir. İlk olarak deterjanlı bir su ile silindikten sonra, durulama yapılır. İsteğe göre, durulama gerektirmeyen bit temizlik ürünü de tercih edilebilir. Temizliği kolay bir üründür. Dilerseniz kuru temizleme yoluyla da kumaş dikey perdenizi belli aralıklar ile temizletebilirsiniz. Genel temizlik yapılırken, şeritleri tek tek yerinden çıkarıp temizlik yapmak gerekir. Özellikle karışmaması için dikkat edilmelidir. Bu perdeler son yıllarda sıkça tercih edilmektedir. Hem kullanış rahatlığı hem de şık görünümü bakımından pek çok kadının gözdesi durumundadır. Perde fiyatlar herkese hitap edecek şekilde uygundur.

tr_TRTürkçe