"Modern ve Klasık Perde Sistemleri"

DİKEY TÜL PERDE

Dikey tül perde, günümüzde en çok rastladığımız perde modellerinden biridir. Dokuma şekli, normal tük perde kumaşları gibidir. Çoğu perde modeli için dikey tül perde kullanılabilir. Görüntüsü hem güzel hem de çok hareketlidir. Dikey tül perde birçok kullanım avantajına sahiptir. Fon perde ile birleştiği zaman, çok güzel bir görüntü el de edilir. 

Görsel Olarak ve pratiklik bakımından çok farklıdır. Tıpkı bir fon perdenin deseninin, renginin ve kumaş yapısının dikey tül perde için uyarlanmış hali olarak düşünebilirsiniz. Uygulanacak alana göre ebatları ayarlanır. Genel de 3-5 dilim olarak hazırlanır. Dikey tül perde dilimleri opaktır, şeffaflık oluşmaz.

dikey-tul-perde11

Dikey Tül Perde Kullanım Alanları

Dikey tül perde akıllı tül perde olarak da bilinir. Mekanizması gerçekten de akıllıdır. Evin her odası için kullanılabilir. Zebra olduğu için kendiliğinden, güneşlik özelliğine de sahiptir. Özellikle salonlarda tercih edilir. Kullanımı kolay, görüntüsü çok güzeldir. En çok tercih edilen perde çeşitleri arasında yer alır. Tek bir perde de güneşlik, tük ve fon perdeyi bir arada bulabilirsiniz. Temizlik ve kullanım açısından da hiç bir sıkıntı yaratmaz.  

Kişinin isteğine göre, bütün fon perde kumaşlarından hazırlanır. İsteğe göre özel üretim yapılır. Dilimler adeta bir kalıp gibi durur ve formu uzun süre bozulmaz. Normal fon perdeye aynı mekanizma uygulandığı zaman, dikey perdenin formunda olmaz. Seçim yaparken bu detayların göz önünde bulundurulması, her açıdan avantaj sağlar.

Dikey Tül Perde Fiyatları

Dikey tül perde çok fonksiyonel bir üründür. Sahip olduğu mekanizma diğer zebra ya da stor perde mekanizmalarına göre farklıdır. Bu yüzden de fiyatı daha pahalıdır. Fiyatların pahalı olmasından dolayı, kullanım alanları biraz daha sınırlıdır. Bütçesi Uygun olanlar için, oldukça kullanışlı ve çok tarz bir perde olacaktır.

Fiyatları etkileyen pek çok faktör vardır. Genel de özel üretim olması, kullanılan kumaşın kalitesi, perdenin boyu ve genişliği, renk seçimi ve desen olması gibi detaylar da etkilidir. Herkes bütçesine uygun bir model bulabilir. Öncelikle bit piyasa araştırması yapmak iyi olacaktır.

tr_TRTürkçe