"Modern ve Klasık Perde Sistemleri"

blackout stor perde

Karartma perde diğer ismi ile blackout stor perde herhangi bir ortamın tamamen karartılması için kullanılır. Bu konuyla alakalı tek perde çeşidi olduğu söylenebilir. Karartma özelliği olan perdelerin, kumaşları özel olarak üretilir. 3 katmanlıdır ve yanmaz özelliğe de sahiptir. Güneşlik görevi görür. Kumaşları kalın olan perde çeşitleridir. Arkaları beyaz sıvama şeklindedir. İsi yalıtımı konusunda da oldukça avantajlı bir modeldir. Güneş geçirmeyen bu perdelerin, tam olarak ne işe yaradığı merak edilir.

Motorized roller shades in the interior. Automatic roller blinds blackout fabric on large windows. Remote Control Shades are above the windosill with pillows. Summer. Green trees outside.

Blackout Stor Perde Ne İşe Yarar?

Blackout stor perde kullanım açısından çok fonksiyonel bir üründür. Opak bir kumaştan elde edilir. Dokuma tekniği özeldir. Ayrıca özel bir iplik türü ile üretilir. Perde kapalıyken dahi en ufak ışığın dâhi içeriye sızmasını engeller. İçeri de istenilen derece de karartma sağlanır. Site perdelerin temizliği ile aynı şekilde bir temizlik yöntemi vardır.  

Yıkaması pek tavsiye edilmez. Yıkandığı zaman, özel bit kaplama olan, PVC kaplaması zarar görebilir. Bu perdeler bulundukları yerden çıkarılmadan, elektrik süpürgesi ile tozunun alınması ile gayet temiz olacaktır. Makinanın en düşük ayarının kullanılması gerekir. Blackout stor perde kumaşı diğer perde kumaşlarından ayrılır. Aralarında siyah bir katman vardır.

Üst ve alt kısmında ise renkli bir katman vardır. Bunun için normal kumaşlarda yapılan yatay ve Dikey şekildeki dokumaya gerek kalmaz. Kendine has bir örgü şekli vardır. En önemli özelliği güneş ışığını tamamen kesmesidir. Odayı tamamen karanlık bir hâle getirir. Güneş almayan odalar doğal olarak soğuk olur. Bebek odaları, güneş ışığı sevmeyenler, gece çalışan kişiler, yatak odaları ve projeksiyon odaları için tercih edilir.

Blackout Stor Perde Hangi Renk Olmalıdır?

Blackout stor perde seçiminde renk önemlidir. Ayrıca önem verilmesi gereken bir diğer şey de ürünün performansıdır. Bunun için bu perdenin seçiminde rengin çok önemli olduğu söylenemez. Ortamınız için hangisi uygunsa tercih edebilirsiniz. Genel de koyu renkler tercih edilir. Koyu renk sevmeyen kişiler için ise bu perdeler güneşlik olarak tercih edilip, üzerine başka renk perde kullanılabilir.

tr_TRTürkçe